Miesiąc maj dobiegł końca…za nami piękny czas MAJÓWEK, które w Domu Pogodnej Jesieni były odprawiane codziennie. Liczna grupa Mieszkańców gromadziła się na świetlicy aby oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie.
 
W ostatni dzień maja w kaplicy DPJ zostało zorganizowane spotkanie seniorów oraz dzieci z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa w Tuchowie.
Najpierw została odśpiewana Litania do Matki Bożej oraz kilka pieśni maryjnych. Wszyscy uczestnicy trzymali w rękach biało – niebieskie flagi wykonane przez Mieszkańców DPJ na terapii zajęciowej. Następnie zaprezentowano montaż słowno – muzyczny na temat św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w wykonaniu kilku uzdolnionych artystycznie Mieszkanek oraz przedszkolaków. Gromkie brawa niosły się po całym Domu…takiego typu spotkania zawsze niosą dużo radości i uśmiechu zarówno dla seniorów jak i dzieci.
 
Na zakończenie seniorzy złożyli dzieciom życzenia z okazji Dnia Dziecka i zawierzyli każdego z Nich Matce Bożej, św. Józefowi oraz św. Zygmuntowi Gorazdowskiemu. Nie mogło też się obyć bez słodkiej niespodzianki i uścisków. Kiedy dzieci wróciły już do swoich zajęć Mieszkańcy odmówili różaniec w Ich intencji