Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego rozpoczęła realizację zadania publicznego współfinansowanego przez Gminę Tuchów, zatytułowanego „Dzień turysty w DPJ – podróże na różne sposoby”. Pierwszym wydarzeniem było spotkanie z Gościem miesiąca, którym był Józef Lewicki – historyk, laureat wielu nagród, w tym tegorocznego Melaniusza”, propagator Szlaku św. Jakuba w Polsce i w Hiszpanii.

Świetlica DPJ zgromadziła w niedzielne popołudnie (05.05.22) 38  osób; w tym Mieszkańców DPJ, wolontariuszki, siostry józefitki i po raz pierwszy…młode duchem i ciałem tuchowskie seniorki pod opieką p. Doroty Strojny – pracownika DK w Tuchowie. W Roku Seniora w/w p. Dorota –właścicielka FHU „Rower Cafe” – przyjechała do DPJ ze specjalnym automatem, żeby uczestnicy spotkania i Mieszkańcy DPJ (także Ci, pozostający w łóżku) mogli za darmo skosztować gorącej czekolady. Słuchacze z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelegenta i obejrzeli prezentację Szlaku św. Jakuba do Santiego de Compostela. Mogli też podziwiać paszporty na Szlak Jakubowy, przepustki do…nieba, pieczątki ze schronisk i darmowy atrybut pielgrzyma – muszlę…

P. J. Lewicki gawędziarską mową poprowadził obecnych tak, by zatęsknili za spotkaniem z samym sobą, z Bogiem i Bliźnim. Chętnie i wyczerpująco odpowiadał na zadawane pytania. Miłą niespodzianką był wiersz przybyłej na spotkanie p. Marii Wiśniowskiej pt. „Kolejny w moim życiu maj” , zaprezentowany przez autorkę. Spotkanie zainaugurowała Zdzisława Krzemińska, obsługą gości zajęły się Agnieszka Filip i Renata Dudek, w roli fotografa wystąpiła s. Anastazja, a w roli asystentki prelegenta Ewelina – praktykantka. Podziękowanie w imieniu Fundacji i dyrektora DPJ prelegentowi złożyła Agnieszka Maziarka.