Z wielką radością dzielimy się wspaniałą informacją, ze oto czas od Świąt Bożego Narodzenia( grudzień 2021) do Świąt Wielkanocnych (kwiecień 2022) okazał się wystarczający, by zapełniło się plastikowymi nakrętkami „Serce” zainstalowane przy Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie.

Dnia 21 kwietnia 2021 br. po raz pierwszy opróżniono „Serce”. Pieniądze z zebranych nakrętek zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację dla Basi Hebdy.

Koordynatorem kwietniowej akcji był pomysłodawca „Serca”- Tomasz Rąpała. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w projekcie. Tym, którzy od dawna znają genezę akcji zbierania plastikowych nakrętek i tym, którzy dopiero poznają sens tego codziennego nawyku w trosce o …pojedynczego człowieka i …planetę. Przypominamy, że czerwone, metalowe „Serce” znajduje się tuż przy wejściu do Niepublicznego Przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa i można tu podejść od strony ul. bpa L. Wałęgi i ul. św. Józefa. W ostatnim czasie dało się zauważyć, że nakrętki przynosiły nie tylko przedszkolaki i rodziny odwiedzające seniorów w DPJ, ale osoby przybywające do tutejszych placówek z racji wykonywanego zawodu, ci, którym tu „po drodze” i tacy, którzy specjalnie fatygowali się, by wrzucić nakrętki z potrzeby serca.

„ Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby”- dlatego chcemy nadal pomagać!

kontakt: fundacja@dpjtuchow.pl