ONI NAPRAWDĘ SĄ WŚRÓD NAS

II Tuchowski Kiermasz Wielkanocny pod patronatem Burmistrza Tuchowa już za nami…Odpowiadając na zaproszenie Organizatorów ( Domu Kultury w Tuchowie, Parafii p.w. św. Jakuba Starszego Ap. w Tuchowie) Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego zwróciła się z prośbą o pomoc do utalentowanych wolontariuszy i terapeutki w DPJ. W tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmową już pojawiły się piękne palmy, które mogli zabierać do swoich domów goście i pracownicy DPJ. Sukcesywnie poszerzał się wachlarz różnorodnych ozdób wielkanocnych, zaskakując pomysłowością i prawdziwym kunsztem wolontariuszy z Tarnowa, Siedlisk, Gorlic, Dąbrówki Szczepanowskiej i Lubczy. Przysłowiowa ślinka…leciała na sam widok ciast z Olszyn, Lubczy, Zabłędzy, Lubaszowej i kruchych ciasteczek z zakonnej kuchni sióstr józefitek.

W niedzielę 10 kwietnia br. dopisała pogoda, atmosfera, frekwencja i znajoma…konkurencja. Rollup Fundacji przyciągnął naszych sympatyków i darczyńców, którzy są wśród nas tak jak wolontariusze: obecni i niezawodni. My zaś – przedstawicielki Fundacji z wolontariuszką Wiktorią i dyrektorem DPJ – byłyśmy tylko pomostem ich łączącym. Krótkie rozmowy, miłe spotkania z członkami znanych już stowarzyszeń i organizacji, z mieszkańcami Tuchowa i okolic oraz przybyłymi gośćmi wypełniały czas osłodzony gorącą czekoladą z Rower – Caffe. Po co i dlaczego to …wszystko? Jedna z wolontariuszek odpowiedziała cyt. „ Materiał i czas, jaki ofiarowaliśmy z Mężem, by zrobić 11 ozdób wielkanocnych traktujemy jako nasz dobry uczynek na Wielki Post”. Natomiast Jedna z grona sympatyków Fundacji podkreśliła cyt. „ Dobrze, że jesteście dzisiaj tutaj, śledzę Wasze działania, kibicuję Wam i wspieram Was”. Pozyskane darowizny Fundacja przeznaczy na realizację celów statutowych.

Wielką niespodzianką tegorocznego Kiermaszu było przyznanie III miejsca , Dyplomu i nagrody rzeczowej dla Fundacji w Konkursie Palm! Nagrodzona Palma jest autentycznym rękodziełem, kolorowym, bogato zdobionym kwiatami z bibuły, wstążkami, z naturalną trawą i lnem. Jest dziełem członka Zarządu Fundacji –Agnieszki Maziarki z Lubczy. Okazałą, mającą wysokość ok 1,70 cm palmę można aktualnie podziwiać w pokoju odwiedzin DPJ w Tuchowie.

Zdzisława Krzemińska