14 lutego w Domu Pogodnej Jesieni było radośnie, wesoło i słodko…a to za sprawą przygotowanego przez p. Magdalenę – dietetyk oraz p. Paulinę – terapeutkę spotkania walentynkowego dla Mieszkańców Domu. Upieczone przez organizatorki biszkoptowe serca znalazły się na talerzykach przed każdym uczestnikiem zabawy. Zadaniem Podopiecznych było nałożenie na nie kremu i udekorowanie owocami oraz kolorowymi posypkami. Zespół rehabilitantów oraz opiekunek pomagał w tym zadaniu aby każdy miał przed sobą smakowicie wyglądające i wybornie smakujące ciacho. Do tego zestawu dołączyła kawa i dobra muzyka sprawiając, że przedpołudnie w DPJ minęło bardzo szybko i bardzo przyjemnie.

W godzinach popołudniowych zostały dostarczone do placówki…WALENTYNKI!!! Sprawiły one Mieszkańcom ogromną radość, tym bardziej, że nadesłane zostały od cudownych Wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie. Bardzo oryginalne kartki trafiły do rąk Pań i Panów przywołując wspomnienia, a także uśmiech na twarzy i łezkę w oku, za tym co kiedyś się wydarzyło.

Dziękujemy serdecznie za pamięć, pomysł i chęci. Dziękujemy za rozszerzanie idei wolontariatu Pani Elżbiecie Fryzowskiej – wychowawczyni kl. I b. Przekonaliśmy się już nieraz, że wolontariat uczy wrażliwości, współpracy, odpowiedzialności za drugiego człowieka, wyzwala także z egoizmu, dlatego tym bardziej mówimy „dziękujemy” Pani Elżbiecie za motywowanie dzieci z kl. I.