Wigilia Bożego Narodzenia to najbardziej uroczysty dzień w roku, na który wszyscy z niecierpliwością czekamy. W wigilijny poranek o godz. 7.00 w przydomowej kaplicy została odprawiona Msza Św. w intencji Dobroczyńców i Przyjaciół Domu Pogodnej Jesieni oraz Fundacji Dzieło Miłosierdzia im. św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego. Po Mszy Św. rozpoczęły się przygotowania do wieczerzy wigilijnej. Terapeutka Paulina nakrywała i dekorowała stoły, opiekunka Renata czesała piękne fryzury Mieszkankom, aby każda z nich mogła poczuć się wyjątkowo w tak uroczystym dniu, a z kuchni dobiegały prawdziwie świąteczne zapachy, gdy panie kucharki kończyły przygotowywać wigilijne potrawy.

Od godz. 10 –tej Katarzyna ( rehabilitantka), Paulina ( terapeutka) i Bartosz ( rehabilitant) z kolędą wzmocnioną nagłośnieniem przeszli przez cały Dom, by zapowiedzieć Święta! Śpiewając tradycyjne kolędy odwiedzili każdego Mieszkańca, siostry oraz  swoich kolegów i koleżanki, pracujących w różnych częściach Domu życząc Błogosławieństwa Bożej Dzieciny. Przed godz. 16-tą Mieszkańcy w odświętnych strojach z pomocą personelu zaczęli przybywać do świetlicy, w tym także Ci, których rehabilitanci przygotowali w sposób szczególny, by mogli na ten czas opuścić łóżka.

Punktualnie o godz. 16.00 s. Elżbieta Adela Gac – dyrektor Domu Pogodnej Jesieni rozpoczęła wieczerzę modlitwą. Wzruszenie, zachwyt, podniosłość chwili…i wiele innych emocji wyzwalał opłatek, którym dzielono się przy wigilijnym stole. Każdy Mieszkaniec miał towarzystwo zapewniające obsługę i pomoc w spożywaniu tradycyjnych dań z domowej kuchni. W duchu wiary i nadziei wracali później do swoich pokoi, by móc odpocząć lub wrócić na Pasterkę odprawianą w kaplicy Domu.