„… ŻEBY BETLEJEM ZACZĘŁO SIĘ W TUCHOWIE …”

trzeba ludzi, którzy pomyślą i poczują podobnie. Tegoroczny grudzień to wciąż czas pandemii i równocześnie czas przedświąteczny. Ograniczenia i obostrzenia wpływają na nasze codzienne życie podpowiadając „nic-nie-robienie” lub wyzwalając kreatywność. Impulsem do działania było opublikowane przez Burmistrz Tuchowa zaproszenie do udziału w II Świątecznym Kiermaszu Bożonarodzeniowym.

Kilka lat temu, dzięki sugestii dyrektora Domu Kultury p. Janusza Kowalskiego, Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego zorganizowała Kiermasz zatytułowany „… Żeby Betlejem zaczęło się w Tuchowie…”, stając się tym samym prekursorem tego rodzaju wydarzeń. Wtedy było łatwiej planować, kierować wolontariatem itp. W niedzielę 19 grudnia br. mogliśmy uczestniczyć w Kiermaszu tylko dlatego, że grono ludzi wbrew sytuacji pandemicznej i związanych z nią trudności, odpowiedziało na prośbę Fundacji oferując bezinteresowne zaangażowanie! Ci wspaniali wolontariusze to pracownicy Domu Pogodnej Jesieni: dietetyczka, terapeutka z Mamą, kucharka, referent administracyjny i opiekunki, które upiekły ciasta i ciasteczka, zakonna kuchnia z Przełożoną Domu serwująca chleby i cytrynowce oraz rękodzielnicy – opiekunki DPJ, przyjaciele emeryci z Siedlisk i z Tarnowa, wolontariusze z Jodłówki Tuchowskiej i z Pleśnej, rokująca nadzieje w cukiernictwie nastolatka z Pleśnej, a także kierowcy: opiekunka i mąż referentki. I choć pogoda nie dopisała, bo wiało i lało, i choć tłumów nie było – to wszyscy doświadczyli już przedświątecznej radości i sensu naszego Betlejem … tu i teraz.

Życzliwość i serdeczność Tych, którzy zanieśli do swoich domów to, co zaoferowaliśmy, wdzięczność Organizatorów za obecność, gorąca kawa od Wolontariuszki z Os. Centrum, wzajemna sympatia uczestników, a później opłatek i modlitwa przywróciły „smak” czegoś, co się … udało. Niech życzliwość, bezinteresowność i jakże dziś deficytowy czas darowany przez wolontariuszy na realizację celów statutowych Fundacji powróci do nich w obfitości potrzebnych łask od Nowonarodzonego.