W niedzielne popołudnie 21.11.br. świetlica Domu Pogodnej Jesieni zamieniła się w scenę, na której zatańczyły kilkunastoletnie dziewczęta z Centrum Sztuki Tańca w Krakowie. Mama jednej z nic – p. Katarzyna, będąca tego dnia kierowcą, managerem i prowadzącą spotkanie, na wstępie zaprezentowała interesujący film o grupie dziewcząt, które pokochały balet. Następnie widownia czyli seniorzy, personel, wolontariuszki i siostry józefitki mogły doświadczać obcowania ze sztuką na zadziwiająco wysokim poziomie.

Pola, Alicja, Natalia i Aniela przygotowały występy baletowe do muzyki klasycznej, by później zaskoczyć zachwyconą publiczność solowymi układami tańca współczesnego m.in. do utworów…Adele. Ciekawymi przerywnikami były informacje nt. częstotliwości i różnorodności zajęć z nauczycielami tańca i organizacji codziennych obowiązków, a także opis stroju baletnicy. Cztery uzdolnione i urocze artystki stanowią część większego zespołu, który w czerwcu 2021 roku zajął VI miejsce w Międzynarodowym Konkursie Dance World Cup. Nic dziwnego, że na tuchowskiej…małej, ale jakże przyjaznej scenie nie obyło się bez bisów!

Inicjatorem wspaniałego spotkania z tańcem była ciocia Poli – s. Kamilia z tuchowskiej Wspólnoty Sióstr Świętego Józefa. Dziękujemy.

Zapraszamy na naszego Facebooka, gdzie można obejrzeć fantastyczne występy naszych gości.