Wśród przesyłek, które dnia 8 listopada br. dostarczył listonosz, była jedna…niecodzienna, bo nadana przez Kancelarię Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej na adres Fundacji Dzieło Miłosierdzia im. św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego. W liście Prezydent Andrzej Duda napisał min.

„ Szanowni Państwo! Serdecznie dziękuję za współtworzenie Narodowego Czytania 2021. Dzięki Państwa zaangażowaniu w ponad trzech i pół tysiąca miejsc w Polsce i na całym świecie wspólna lektura „ Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej dostarczyła prawdziwej radości.”

Dom Pogodnej Jesieni po raz drugi (04.09.2021) wziął udział w akcji Narodowego Czytania. Wyrazem wdzięczności był nie tylko List z podpisem Prezydenta, ale także okolicznościowy egzemplarz książki z 6-ma zakładkami – kliszami, z kadrami cyt. „pierwszego polskiego filmu dźwiękowo – śpiewnego i mówionego „ Moralność Pani Dulskiej” na tle rozgłośnej sztuki Gabrieli Zapolskiej” w 1930 roku. Pod dedykacją w książce, podpisy złożyła Para Prezydencka Agata Kornhauser – Duda i Andrzej Duda. Publikacja wydana przez Kancelarię Prezydenta wzbogaciła księgozbiór biblioteki DPJ.

Dziękujemy!