Para Prezydencka w Ogrodzie Saskim w Warszawie, a ok. 35 Mieszkańców Domu Pogodnej Jesieni w świetlicy uczestniczyło w sobotę 4 września br. w X odsłonie Narodowego Czytania.

Tym razem zaproponowano „ Moralność Pani Dulskiej” G. Zapolskiej. W zeszłym roku byliśmy jedynym miejscem w Tuchowie, gdzie zorganizowano Akcję, w tym roku czytano także na tuchowskim rynku. Mieszkańcy DPJ – okazali się dobrymi, uważnymi słuchaczami, którzy przy kawie i ciastku gościli dzięki pomocy dyżurującego personelu u obecnej w świetlicy pani Dulskiej.

Fragmenty książki czytały: dyrektor DPJ – s. Elżbieta Adela Gac i opiekunki: Agnieszka Filip, Monika Rzepka i Zdzisława Krzemińska. Ponadczasowe przesłanie G. Zapolskiej stało się przyczynkiem do dyskusji ze słuchaczami, poprowadzonej przez dyr. s. Elżbietę Adelę Gac i pracownika socjalnego s. Alfonsę Grybel.

Zgłoszeniem do udziału w Kancelarii Prezydenta uprawniającym do wpisu na oficjalną Listę Uczestników X Narodowego Czytania oraz organizacją przebiegu Spotkania w DPJ zajęła się Fundacja Dzieło Miłosierdzia Im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego.