Trzecim i ostatnim wydarzeniem Projektu „ Wakacyjnie – Fundacyjnie” zorganizowanym dla Mieszkańców DPJ przez tutejszą Fundację było 21.08.br. wyjście na…lody.

W słoneczne – tym razem weekendowe, bo sobotnie – popołudnie 17 Mieszkańców ( 8 na wózkach inwalidzkich, 4 z chodzikami lub laską) i 11 wolontariuszy ( lokalny wolontariat młodzieżowy i…senioralny) udało się specjalnym transportem samochodowym na piękny tuchowski rynek. Tu spędzono mile czas delektując się różnymi lodami, goframi i napojami oferowanymi przez „ Przystanek – Tuchów.

Niezwykle sympatycznym i edukacyjnym było spotkanie z przewodnikiem Piotrem Firlejem, który skutecznie zachęcił 3 rodowite tuchowianki do ciekawych wspomnień. Sobotnie popołudnie sprzyjało spacerowi po rynku i skwerze Melaniusza. Przed ratuszem wolontariusze wylosowali sobie gadżety, pozyskane na ten cel przez Fundację w Starostwie Powiatowym w Tarnowie.

Na terenie tuchowskiego amfiteatru śpiewająco zakończono spotkanie, by część osób wróciła do Domu samochodem, a pozostali…wózkami z opiekunkami. Ci drudzy mieli tym samym okazję poznać atrakcje turystyczne przy ulicy Daszyńskiego min. pomnik tuchowskich ofiar II wojny światowej, historię Dębu Katyńskiego, miejsce pamięci Mordechaja Ardona ( izraelskiego artysty i malarza urodzonego w Tuchowie) czy…Mostu im. Mariana Stylińskiego.