Drugim wydarzeniem Projektu „ WAKACYJNIE – FUNDACYJNIE” zorganizowanym dla Mieszkańców Domu Pogodnej Jesieni przez Fundację Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego była pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie.

Grupę liczącą 39 pielgrzymów stanowili Mieszkańcy (21 osób, w tym 11 na wózkach i 2 z chodzikami), pracownicy ( 10 osób, w tym 3 siostry józefitki – 2 pielęgniarki i pracownik socjalny, referent administracyjny, terapeutką zajęciowa, 2 rehabilitantów, 2 opiekunki i pokojowa) oraz wolontariusze (8 osób, w tym 3 diakonów z WSD w Tarnowie i 5 osób w wieku 10 – 66 lat). Część Mieszkańców skorzystała z transportu samochodowego. Kapelan DPJ –o. Piotr Kurcius CSsR powitał pielgrzymów przy bramie głównej dziedzińca i poinformował o możliwości spowiedzi. O godz. 9.30 rozpoczęła się Eucharystia przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Tuchowskiej. Diakoni zapewnili oprawę liturgiczną, s. Marta przewodniczyła śpiewom, a celebrans – o. Piotr wygłosił kazanie bogate w treści i adekwatne do charakteru pielgrzymki.

Na zakończenie odmówiono Akt zawierzenia Matce Bożej i modlitwę Ojca św. Franciszka skierowaną do św. Józefa – opiekuna tuchowskiej Wspólnoty i Domu. Następnie pielgrzymkę przejęła Karolina Dominiewska – przewodnik po Sanktuarium – by zapoznać uczestników z historią kościoła, oprowadzić po dziedzińcu, ogrodach klasztornych i muzeach, a na koniec zaprezentować ruchomą szopkę. Aniołek w szopce mówił pielgrzymom „ Bóg zapłać”, a Mieszkańcy DPJ z wdzięcznością w sercu mówią „Bóg zapłać” dyżurnym pracownikom i wolontariuszom.

Msza św. była odprawiona w intencji wszystkich Mieszkańców, sióstr i pracowników Domu Pogodnej Jesieni oraz ich rodzin, a także za zmarłych Mieszkańców tego Domu.

Fotorelacja z pielgrzymki : Paulina Kordela – terapeutka DPJ, Dawid Habas – wieloletni wolontariusz DPJ, Karol Kordela – początkujący wolontariusz DPJ.