Życie w DPJ toczy się bardzo aktywnie i radośnie. Korzystając z pięknej pogody dopołudniowe zajęcia mieszkańcy spędzają na świeżym powietrzu. Biorą wówczas udział w terapii zajęciowej oraz rehabilitacji. Pracownicy Domu dwoją się troją aby wszyscy byli zaktywizowani, wyćwiczeni i szczęśliwi.

W miesiącu lipcu podopieczni podczas terapii zajęciowej wzięli udział w warsztatach decoupage, tworząc niepowtarzalne prace ze zwykłych kamieni. Również zajęcia socjoterapeutyczne cieszyły się dużą frekwencją, poruszane były na nich ważne tematy… jeden z nich wywołał długą i interesującą dyskusję – „ Szczęśliwym nie jest ten, kto ma wszystko. Szczęśliwym jest ten, kto potrafi docenić, to co ma – czyli o naszych pozytywnych cechach.” Wszelkie gry i zabawy na świeżym powietrzu także dostarczają mieszkańcom pozytywnej energii. Przykładem może być reedukacja zmysłu dotyku poprzez odgadywanie wylosowanych przedmiotów tylko za pomocą dotyku, a także rozpoznawanie smaków poprzez kosztowanie danych produktów z zamkniętymi oczami. Mieszkańcy bardzo lubią zabawy z Chusta Klanza i kolorowymi piłeczkami, wspólną zumbę na krzesłach/ wózkach , śpiewy biesiadnych utworów oraz zajęcia plastyczne.

Rehabilitanci również nie pozwalają się nudzić, codziennie wymyślają coraz to nowsze ćwiczenia: z hula hop, z taśmami thera – band, z laskami gimnastycznymi, z piłeczkami. Codziennie prowadzą reedukację chodu, wykonują masaże, a także cały pakiet ćwiczeń wspomagających sprawność ruchową. Ćwiczenia na świeżym powietrzu, w rytm muzyki kuszą nawet najbardziej opornych pacjentów, choć jest ich tylko mała garstka…cała reszta nie zwracając uwagi na wiek ćwiczy aby zachować jak najdłużej sprawność fizyczną. Rehabilitanci urządzają też ciekawe zawody dla osób na wózkach, a w przerwach między ćwiczeniami organizują różne quizy, które pozwalają poćwiczyć przede wszystkim pamięć.

Popołudniu mieszkańcy mogą spędzać czas także na zewnątrz; na indywidualnych spacerach z rehabilitantami, terapeutką lub opiekunką.

Cały zespół terapeutyczno-opiekuńczy a także pozostały personel Domu Pogodnej Jesieni współpracują ze sobą aby zapewnić jak najlepsze i komfortowe warunki dla osób mieszkających w placówce.

Dziękujemy p. Agnieszce Baran – za kilkanaście pięknych zdjęć wykonanych w ramach projektu fotograficznego i za możliwość ich udostępnienia.