W środę 28.07.br. dziewięcioosobowa grupa mieszkańców Domu Pogodnej Jesieni wraz z terapeutką Pauliną, rehabilitantem Bartoszem oraz kierowcą Tomaszem wybrała się na wycieczkę do uroczego miejsca znajdującego się w miejscowości Lubaszowa. Na miejscu czekały na ekipę z DPJ dwie opiekunki – Renata i Krystyna, które podczas swojego dnia wolnego postanowiły pomóc w opiece nad podopiecznymi.

Pierwsze co rzuciło się w oczy po przybyciu do Zagacia były piękne widoki, które zachwyciły uczestników wycieczki.  Właściciele Siedliska tworzą to miejsce oddając mu całe  swoje serce, widać to było gołym okiem. W fascynujący sposób opowiadali o swojej „perełce”, o tym jak się tam znaleźli, czym się zajmują, jak pomagają zwierzętom oraz o tym, jak ich zwierzęta pomagają ludziom. Przemili właściciele Zagacia prowadzą pogotowie dla zwierząt, dodatkowo szkolą psy na psy terapeutyczne, prowadzą dogoterapię, znajdują się w posiadaniu 18 koni, uczą jeździć konno, prowadzą pokazy jeździeckie, pokazy strzelania z łuku oraz władania szablą. Robią też wiele innych rzeczy….ale nie będziemy wszystkiego zdradzać, tam trzeba pojechać, zobaczy i posłuchać.

Rodzinna atmosfera udzieliła się wszystkim, mieszkańcy byli zachwyceni…poznali psa terapeutycznego – Kitę, zobaczyli pokaz akrobatyki konnej, pokaz strzelania z łuku oraz pokaz władania szablą. Mieszkańcy zadawali pytania, uśmiechali się serdecznie i widać było, że są zainteresowani zarówno miejscem jak i wszystkimi przekazywanymi informacjami.

Po serdecznym pożegnaniu cała grupa udała się piechotką przez las na Willę, gdzie znajduje się Zgromadzenie zakonne Redemptorystów. Tam, w otoczeniu zieleni mieszkańcy odpoczęli po krótkiej wędrówce i dzięki gościnności ojca Michała Reinke – proboszcza parafii Lubaszowa, zwiedzili tamtejszą kaplicę i wzięli udział w modlitwach przez niego prowadzonych.

To było wyczerpujące, ale bardzo pozytywne przedpołudnie, nikt nie narzekał, każdy z radością brał udział w przygotowanych atrakcjach i cieszył się z możliwości zobaczenia i poznania nowych rzeczy.

Z racji tak miło spędzonego czasu serdecznie zachęcamy do zwiedzenia tych dwóch wyżej opisanych miejsc.