Piękne miejsce, bardzo przyjemna atmosfera i osoba z niesamowitą wiedzą i umiejętnością jej przekazywania – wszystko to można znaleźć w Pszczelej Kuźni w Zborowicach prowadzonej przez Panią Iwonę Wantuch. To właśnie Pani Iwona w poniedziałek 19.07. br. poprowadziła warsztaty pszczelarskie i świecowe „ Być bliżej pszczół” na których obecni byli mieszkańcy Domu Pogodnej Jesieni wraz z Dyrektor placówki – s. Elżbietą Adelą Gac, opiekunką Agnieszką, terapeutką Pauliną i kierowcą Tomaszem.

W sali, do której zaprosiła właścicielka Kuźni unosiły się zapachy miodu, mięty, suszonych kwiatów… na licznych półkach można było podziwiać świeczki wykonane z wosku, o różnych kształtach i odcieniach, niepowtarzalne stroiki i wiele innych ciekawych ozdób. Pani Iwona jest z zawodu pielęgniarką, jednak jej pasję związaną z pszczołami można wyczuć w sposobie opowiadania o nich.

Podczas warsztatów cała grupa z DPJ poznała budowę ula i jej mieszkańców, proces produkcji miodu i jego pochodnych, nauczyła się jak rozpoznać Królową w ulu, mogła z bliska obejrzeć BRZĘCZĄCY OGRÓD, skosztować pysznego miodu, a także podjąć się zadania wykonania świeczek z wosku. Atmosfera na warsztatach u Pani Iwony była niesamowita, słuchacze byli skupieni na przyswajaniu nowych wiadomości i bardzo zadowoleni a ponieważ na wyjeździe mogło być obecnych tylko siedmiu mieszkańców s. Dyrektor zaprosiła Panią Iwonę do Domu Pogodnej Jesieni aby wszyscy podopieczni Domu mogli posłuchać Jej wykładu i bliżej poznać niesamowity świat pszczół.