W zeszłym roku ciężko pracowali na oddziale w Domu Pogodnej Jesieni…karmili, kąpali, wspierali…i obiecali, że za rok wrócą już jako kapłani i słowa dotrzymali. Mowa tutaj o ks. Piotrze Ryndaku i ks. Andrzeju Janidze, którzy w trakcie zeszłorocznej pandemii wspomagali pracę Domu jako wolontariusze, będąc jeszcze w diakonacie.

W piątek 18.06 br. przyjechali do DPJ aby odprawić Mszę Św. Prymicyjną, w której wzięła udział liczna grupa mieszkańców, sióstr józefitek oraz personel. Ks. Piotr w homilii przypomniał pracę, jakiej razem z ks. Andrzejem podjęli się rok temu i opowiedział co to doświadczenie wniosło do ich kapłańskiego życia.

„Wszystko jeszcze będzie dobrze i się skończy podły czas, niepoprawni optymiści świat nakręcą jeszcze raz(…)”  – te słowa piosenki, która była śpiewana podczas pandemii aby podnieść mieszkańców DPJ na duchu zostały przypomniane przez ks. Piotra, ponieważ zapisały się w jego pamięci z wielką mocą. Wszyscy zgromadzeni wysłuchali tego utworu jeszcze raz…tym razem w dużo radośniejszych okolicznościach, z nadzieją, że przyszłość  będzie wolna od pandemicznych zmartwień.

Po Mszy Św. przedstawicielka mieszkańców- pani Władysława złożyła na ręce księży serdeczne podziękowania i życzenia na nową drogę ich kapłańskiego życia, a Dyrektor DPJ – s. Elżbieta Adela Gac zapewniła , że od zeszłego roku obydwaj kapłani należą do rodziny DPJ i zawsze są mile widziani.

Na zakończenie zacni Goście udzielili wszystkim Błogosławieństwa Prymicyjnego a po obiedzie udali się jeszcze na indywidualne rozmowy z mieszkańcami.