W czwartkowe popołudnie (27.05.br.) nabożeństwo majowe poprowadzili studenci WSD w Tarnowie: Benedykt, Szymon i Mateusz, którzy przybyli do DPJ z prorektorem Uczelni – ks. Pawłem Bogaczykiem. Mieszkańcy i personel wyjątkowo serdecznie powitali brata Mateusza zapamiętanego jako wolontariusza służącego pracą na oddziale podczas pandemii w DPJ. Na świetlicy zebrała się liczna grupa mieszkańców, pracowników i sióstr na czele z przełożoną Domu Zakonnego- s. Andżeliką i dyrektorem DPJ – s. Adelą.

Studencki tercet zaprezentował swoje talenty artystyczne…wokalne, wodzirejskie i muzyczne grając na akordeonie, gitarze i organach. Po Litanii Loretańskiej i pięknych pieśniach maryjnych nastąpiła zmiana repertuaru na…biesiadny. Rozśpiewana publiczność klaskała, bujała się, a nawet…tańczyła! Ku zdziwieniu wielu…nagle wszyscy usłyszeli …Zenka Martyniuka w piosence „ Przez Twe oczy zielone”. Pomimo podobnej urody, wdzięku osobistego i barwy głosu okazało się, że piosenkę zaśpiewał brat Szymon , któremu nie podarowano bisów.

Podczas poczęstunku publiczność wraz z gośćmi wysłuchała przerobionej wersji „ Szła dzieweczka” i hymnu Domu Pogodnej Jesieni w wykonaniu pracowników, w tym przedstawicielek Fundacji Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, która była Organizatorem Spotkania.

Zapraszamy na naszego Facebooka, można tam posłuchać piosenek w wykonaniu Naszych Gości!