Kalendarzowa przyszła parę dni wcześniej, ale…Dom Pogodnej Jesieni odwiedziła 27 marca br. czyli w słoneczne, cieplutkie, sobotnie przedpołudnie.

„WIOSNA 2021” pięknie wystrojona w długą, zwiewną suknię i wielki kapelusz przybyła z koszykiem słodyczy i życzeniami w towarzystwie rubasznego Zająca Kicusia i grzecznego Koszałka – Opałka. Mieszkańcy z prawdziwą radością, na czele z dyrektor s. Adelą Elżbietą Gac z żółtymi chustami w rękach wyszli naprzeciw Wiośnie przed główne wejście do Domu, na balkon i pojawili się w kilku otwartych oknach, w tym przełożona Domu Zakonnego s. Andżelika – Lucyna Macior przerywając na chwilę swoją pracę.

Wszyscy zachowując obostrzenia epidemiologiczne, poczuli wiosnę i zaśpiewali z repertuaru „ Skaldów” : „ Wiosna! Cieplejszy wieje wiatr! Wiosna, znów nam ubyło lat! Wiosna,! Wiosna wkoło…” A s. Stylita – Eugenia Maciąg zadedykowała Pani Wiośnie również radosną piosenkę. Do wzajemnych życzeń zdrowia, uśmiechu, życzliwości Wiosna 2021 dołączyła upominek od Magdaleny Marszałek – burmistrz Tuchowa, którą kilka dni wcześniej odwiedziła w ratuszu. Seniorzy serdecznie podziękowali za pełne nadziei i zwyczajnej radości odwiedziny, tak samo jak…tutejsza pielęgniarka – s. Marta ( Barbara Borcz), która wybrała się rowerem na poszukiwanie Wiosny i… zmieniła plany spotykając Ją w… przydomowym ogrodzie!!!

Za wiosenny powiew w DPJ – dziękujemy paniom:

Jolancie Ewie Piórkowskiej

Renacie Chwistek

Marii Wiśniowskiej

reprezentującym „ Echo Twojej Okolicy” w Karwodrzy.