W poniedziałek, 8 marca w Domu Pogodnej Jesieni mieszkańcy wraz z s. dyrektor oraz personelem pełniącym w tym dniu dyżur świętowali Dzień Kobiet oraz Dzień Mężczyzn. Z racji Wielkiego Postu nie było to huczne świętowanie, jednak zabawa udała się wyśmienicie.

Na początku terapeutka z rehabilitantem w humorystyczny sposób przedstawili sylwetkę kobiety i mężczyzny, ich atuty oraz życiowe role. Później piękne życzenia popłynęły w stronę kobiet i mężczyzn (z okazji przypadającego 10.03. ich święta). Gwoździem programu była krótka prelekcja pani Magdaleny – dietetyczki pracującej w DPJ na temat dobroczynnego wpływu owoców i warzyw na organizm człowieka. Po jej wysłuchaniu wszyscy przystąpili do smacznego i zdrowego zadania – zrobienia owocowych szaszłyków.

Mieszkańcom bardzo spodobał się taki sposób spędzenia czasu, szczególnie, że na zakończenie mogli wziąć udział w przygotowanych przez terapeutkę owocowo-warzywnych kalamburach, z którymi zarówno oni, jak i s. dyrektor oraz personel poradzili sobie znakomicie.

Cudowną niespodziankę w tym dniu sprawili nam nasi niezawodni Wolontariusze!!! Jak zwykle cudowni, pamietający, z wielkim sercem dla całego Domu Pogodnej Jesieni. Mieszkanki Domu zostały obdarowane cudownymi, ręcznie robionymi kwiatami, słodyczami, pięknymi kartkami i filmikami z życzeniami z okazji ich święta. A naszymi dobrymi aniołami byli :

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kotulskiej w Jodłówce Tuchowskiej,

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Bronisława Czecha w Pleśnej,

Pani Barbara Duda – Wolontariuszka z Tuchowa

Serdecznie dziękujemy za te niespodzianki, które sprawiły naszym Paniom niesamowitą radość i wywołały uśmiech.  Dziękujemy Wam Drodzy Wolontariusze, a także Waszym opiekunom, dzięki którym wszystkie prezenty mogły być dostarczone do naszej placówki.