W liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – 11 lutego 2021 r już po raz 29 obchodzony był Światowy Dzień Chorego. Jest to specjalny dzień, w którym modlimy się za chorych, cierpiących oraz za tych, którzy się nimi opiekują. W Domu Pogodnej Jesieni, w którym zetknięcie się z chorobą jest codziennością, również ten dzień został szczególnie uczczony.

O godz. 10.30 mieszkańcy, siostry józefitki oraz personel wzięli udział we Mszy Św., podczas której kapelan Domu o. Piotr Kurcius mówił o cierpieniu i chorobie, podkreślał, że jeśli popatrzymy na nie przez pryzmat wiary – staną się prostsze do zrozumienia i do zaakceptowania. Po obiedzie mieszkańcy wraz z s. Stylitą odmówili różaniec i Litanię do Św. Józefa, powierzając mu wszystkie swoje słabości i ułomności.

Po modlitwach, z racji przypadającego w ten dzień Tłustego Czwartku mieszkańcy zostali zaproszeni na kawę i pączka w towarzystwie s. Stylity, s.Alfonsy – pracownika socjalnego oraz obecnego w tym dniu na dyżurze personelu. W trakcie degustacji zostały wręczone pracownikom wszystkich działów piękne kartki wykonane na terapii zajęciowej, z podziękowaniem za opiekę, troskę i dobre słowo.

” Jesteśmy zadowoleni z opieki, wszyscy tutaj pracujący są dla nas tak dobrzy i mili i chociaż w tak prosty sposób chcemy się im odwdzięczyć” – tłumaczyła potem p. Anna jedna z mieszkanek DPJ. Na koniec mieszkańcy obejrzeli film o św. Bernadetcie i odmówili koronkę do Miłosierdzia Bożego.