Tradycją stało się w Domu Pogodnej Jesieni świętowanie imienin dyrektora placówki przy aromatycznej kawie i pysznym ciastku. Jednak zarówno mieszkańcy Domu jak i personel co roku przygotowują małą niespodziankę aby to świętowanie uczynić jeszcze bardziej weselszym. Uroczystość zawsze rozpoczyna się Mszą Św. w kaplicy DPJ w intencji solenizantki, w tym roku miała ona miejsce 31 stycznia, natomiast w poniedziałek 1 lutego już przed śniadaniem utalentowane muzycznie mieszkanki zaskoczyły s. Adelę Elżbietę Gac ( dla której są to pierwsze w placówce imieniny) w jej biurze, wyśpiewując życzenia i zapraszając na kawę w świetlicy. O 10.30 liczna grupa mieszkańców złożyła siostrze życzenia, życząc zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz obfitych łask Bożych i opieki św. Józefa. Personel również dołączył się do życzeń i w rymowanym stylu życzył siostrze:  „nerwów stalowych, rąk do pracy gotowych, anielskiej cierpliwości i od wszystkich pracowników dużej wdzięczności”.

Podczas smakowania wybornej „Malinowej Chmurki” na salę wjechały pyszne, pulchne i słodziutkie oponki – przysmak s. dyrektor, które upiekła pani Renata – opiekunka. Atmosfera była radosna, było dużo wspomnień, pytań do s. dyrektor i dużo śmiechu. Kiedy wszyscy skończyli zajadać się słodkościami został wyświetlony film „ SIOSTRA ADELA Z DRUGIEJ STRONY OBIEKTYWU” przygotowany przez terapeutkę zajęciową, do którego rymowane, pełne humoru teksty napisała pani Zdzisława – opiekunka, która jest naszą dpj-owską poetką. Film bardzo się wszystkim spodobał, gdyż ukazywał życie siostry w Domu Pogodnej Jesieni od 2013 r – kiedy zaczynała pracę jako księgowa do 2020 r – kiedy to objęła funkcję dyrektora placówki.

Na zakończenie personel, który zawsze jest chętny i gotowy do współpracy z terapeutką, zatańczył Jerusalema Dance. W tym roku do wspólnego pokazu dołączyła s. Anastazja – księgowa i s. Nela – opiekunka, którym spodobał się duch tego przedsięwzięcia. Bez prób, na całkowitym luzie, zgodnie z wskazówkami terapeutki zajęciowej wyszedł całkiem niezły taniec, który s. dyrektor oraz wszyscy zgromadzeni na świetlicy nagrodzili brawami i bisami. Siostra Adela podziękowała wszystkim za cudowną oprawę, której się nie spodziewała i zakończyła świętowanie modlitwą.  

 

Zapraszamy na naszego Facebooka, można tam naleźć nagranie, na którym pracownicy tańczą Jerusalema Dance.