Co roku o tej porze Dom Pogodne Jesieni był pełen gości. Nie tylko przyjeżdżali w odwiedziny krewni i znajomi mieszkańców, ale również grupy wolontariuszy z różnych placówek aby złożyć życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.To był bardzo miły czas, pełen radości dla wszystkich podopiecznych, bo żaden z nich nigdy nie został pominięty.

W tym roku…niestety nikt nie mógł wejść do Domu, jednak ludzie dobrego serca nie zapomnieli!!! Życzenia napływały za pomocą poczty elektronicznej, poczty tradycyjnej, reprezentanci poszczególnych instytucji przyjeżdżali pod Dom Pogodnej Jesieni, gdzie na ręce sióstr składali kartki z życzeniami, świąteczne pierniczki i upominki dla mieszkańców DPJ.

Za te cudowne gesty dziękujemy serdecznie naszym wiernym wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kotulskiej w Jodłówce Tuchowskiej oraz zupełnie nowym, którzy zapragnęli dołączyć do grona przyjaciół DPJ w Tuchowie. A są nimi wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu oraz wolontariusze z Przedszkola Publicznego im. Kornela Makuszyńskiego w Dąbrówce Tuchowskiej. Oczywiście obie placówki pod kierunkiem swoich opiekunów i nauczycieli.

Dziękujemy również indywidualnym, długoletnim przyjaciołom Domu, czyli p. Barbarze Dudzie oraz p. Ewelinie Niziołek za wsparcie na odległość oraz pyszne smakołyki.

Mieszkańcy DPJ mogli wziąć również udział we Mszy Świętej, transmitowanej on-line specjalnie dla nich  i w ich intencji – pomysłodawcą był ks. Jan Dziedzina ( jeden z opiekunów wolontariatu ) a współorganizatorami wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Bronisława Czecha w Pleśnej wraz z  p. Joanną Heród oraz p. Katarzyną Zielińską. Mieszkańcy byli zachwyceni tą inicjatywą, a łza im się w oku kręciła, kiedy ks. Jan z ambony powtarzał, że to dla nich ta Msza Święta, te życzenia, śpiewy i gorące pozdrowienia.

Dzień przed Wigilią mieszkańcy oraz siostry józefitki otrzymali jeszcze jeden, niezwykły prezent. Mianowicie Drużynowa Monika Baszczowska z 23 Tarnowskiej Drużyny Harcerskiej działającej w Szkole Podstawowej im. Bronisława Czecha w Pleśnej przekazała na ręce sióstr józefitek Światełko Betlejemskie – symbol miłości i pokoju.  Za co serdecznie dziękujemy.

Życzenia cały czas napływają do Domu Pogodnej Jesieni, składa je wiele instytucji i stowarzyszeń, fundacji, przedstawicieli różnych urzędów państwowych i samorządowych, których nie sposób tutaj wszystkich wymienić.

Za każde dobro słowo odwdzięczamy się modlitwą i mówimy Bóg zapłać. Niech Dzieciątko Jezus otacza każdego swoją opieką oraz obdarza potrzebnymi łaskami, pokojem, radością i miłością.