W czasie walki z epidemią, ogromnie trudnym czasie dla nas wszystkich, pragniemy podziękować każdemu z Państwa z osobna za wsparcie okazane naszej Placówce. Wszystko, co Państwo ofiarowaliście jest przekazywane tak, aby wesprzeć przede wszystkim „pierwszą linię działań”. Przekazywane przez Państwa dary mają ogromną wartość, ponieważ w nich ukryte jest serce i dobroć, a to oprócz gestu materialnego jest wielkim wsparciem. Każdy otrzymany od Państwa upominek przypomina nam, że walczymy dla innych nie w osamotnieniu, oraz że nasze codzienne pełne wyrzeczeń działanie jest doceniane i wspierane przez wielu ludzi. Dlatego dziękujemy Państwu, że chcecie te ciężkie chwile dzielić z naszym Domem Pogodnej Jesieni w Tuchowie, wspierać nas i mobilizować do walki! Wasze wsparcie jest niczym szept stale nam towarzyszący – „Nie jesteście sami, razem damy radę!” Dziękujemy za każde dobro, za każdy dar modlitwy ofiarowany za wszystkich zakażonych i tych którzy im ofiarnie służą. Opieka w Domu Pogodnej Jesieni została zabezpieczona przez wolontariuszy – zgłosiły się siostry Józefitki z różnych domów, a także Bracia Kapucyni. Do pracy wróciły również jeszcze dwie opiekunki, a w gotowości czeka kolejna oraz fizjoterapeuta. Ufamy, że sytuacja się stabilizuje. W najbliższych dniach będą wykonywane ponowne testy. Pracujemy i wierzymy w lepsze jutro. Serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc w postaci wsparcia finansowego i rzeczowego, która zabezpiecza nasz Dom na obecną chwilę bezpośredniej walki z epidemią. Przekazane dotacje i darowizny pieniężne w całości zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu i artykułów niezbędnych do zabezpieczenia placówki do obecnej i dalszej walki z koronawirusem.
Szczególne podziękowania kierujemy do władz, które przekazały znaczne i zabezpieczające nas środki ochrony osobistej:
• Wojewody Małopolskiego – Pana Piotra Ćwik
• Starosty Tarnowskiego- Pana Romana Łucarza wraz Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Panią Anną Górską
• Burmistrz Tuchowa – Pani Magdalenie Marszałek
• Caritas Diecezji Tarnowskiej – ks. Dyrektora Zbigniewa Pietruszki
• OSP Tuchów
Dziękujemy wszystkim Firmom lokalnym, instytucjom, wolontariuszom. Dziękujemy przedstawicielom Urzędów za wszystkie cenne wskazówki jak w tym czasie prowadzić Dom według zaleceń sanitarnych.

JESTEŚMY WSZYSTKIM OGROMNIE WDZIĘCZNI ZA KAŻDY GEST MIŁOSIERDZIA I ZAPEWNIAMY O NASZEJ WDZIĘCZNOŚCI WYRAŻANEJ W MODLITWIE ZA KAŻDEGO Z WAS DRODZY PRZYJACIELE DOMU W TUCHOWIE.
s. Ewa Pacyfika Pławecka, dyrektor Domu Pogodnej Jesieni wraz z Siostrami Świętego Józefa, Pracownikami i Mieszkańcami Domu