JOANNA SREBRO – WIECZÓR WSPOMNIEŃ

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie, Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa Prowincja Tarnowska (Tuchów) i Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Tuchowie zapraszają:

„Joanna Srebro – wieczór wspomnień
13. rocznica śmierci artystki”
Wtorek 5.11.2019, g. 18.00,
wstęp wolny
Dworzec PKP, pl. Dworcowy 4 w Tarnowie –
na wystawie prac Joanny Srebro „Przeciw wojnie”
Joanna Srebro (ur. 21 sierpnia 1932 r. w Tarnowie, zmarła 3 listopada 2006 r. w Tuchowie) – jedna z najbardziej znanych i wyrazistych postaci tarnowskiego środowiska artystycznego. Studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom 1962). Uprawiała malarstwo sztalugowe, czasami projektowała freski, gobeliny i malarstwo ścienne. Brała udział w licznych wystawach w kraju i zagranicą. Była żoną wybitnego tarnowskiego pejzażysty Piotra Drobieckiego, zasłużonego pedagoga liceum plastycznego w Tarnowie. Ostatnie lata życia spędziła w Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, gdzie znajduje się także część jej dorobku malarskiego.
Wystawa „Przeciw wojnie. Joanna Srebro i prace z kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej” została przygotowana z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, czynna do 17.11.2019.
Projekt finansowany z budżetów Miasta Tarnowa i Województwa Małopolskiego.

http://www.bwa.tarnow.pl/1,718,wystawy,przeciw-wojnie-joanna-srebro-i-prace-z-kolekcji-mfmsw.html