„Aleś my dzisiaj powspominali” – powiedział pan Piotr – jeden z Mieszkańców DPJ po zakończonym programie artystycznym, który miał miejsce w sobotnie popołudnie 30.03.br na naszej małej scenie. Na zaproszenie terapeutki zajęciowej w odwiedziny do Domu Pogodnej Jesieni przybyli artyści z Koła Gospodyń Wiejskich w Siedliskach z przedstawieniem pt. „ Skubanie pierza”. Na 40 min świetlica DPJ zamieniła się w chałupę z iście lat 60-tych, ze starym piecem i tradycyjnym kredensem.

Pięknie wystrojeni aktorzy w liczbie dwudziestu, których przedział wiekowy rozciągał się od 12 lat do 60 plus, pod dyrygenturą p. Małgorzaty Wojtanowskiej zadbali o każdy szczegół, przypominając starszemu pokoleniu, a pokazując młodszemu zwyczaj darcia pierza, który był ważnym elementem życia towarzyskiego każdej wioski w ówczesnych czasach. Gdy kobiety darły pierza, chłopy szykowali miotły, dziewczęta i młodzieńcy pomagali starszyźnie, a w przerwach radośnie hulali, był gwar, dowcipy, różne opowieści….I to wszystko się działo w sobotnie popołudnie w Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie, wywołując wybuchy śmiechu, aplauz, radość, a niekiedy małą łezkę w oczach Mieszkańców.” Szła dzieweczka do laseczka”, „ O mój rozmarynie” – te i inne piosenki śpiewane przez grupę teatralną nie uszły uwadze zgromadzonych na świetlicy, którzy podśpiewywali z radością w oczach.

Dopełnieniem był dźwięk akordeonu, który dodatkowo wzbudził w Mieszkańcach wspomnienia . W trakcie występu nasi Podopieczni mogli skosztować wiejskiego, pieczonego w piecu chleba. Na koniec pani Barbara- jedna z członków Koła Gospodyń zaczarowała wszystkich pięknym wierszem o wiośnie a reprezentantka Mieszkańców – pani Władzia ze łzami w oczach podziękowała za wytęp, za uśmiechy, za wspaniałą atmosferę, „ za to, że się Wam chciało w sobotę poświęcić swój cenny czas i przyjechać do nas, jeszcze nie takich starych, ale już w sile wieku”– śmiała się pani Władysława. Koło Gospodyń Wiejskich Siedliszczanie zostało również zaproszone do dalszej współpracy z DPJ, na co przybyli goście przytaknęli z radością.