5 marca był dniem, w którym działo się, oj działo w Domu Pogodnej Jesieni. A wszystko to za sprawą personelu, który z inicjatywy terapeutki zajęciowej przygotował program artystyczny z okazji zakończenia karnawału, zbliżającego się Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzny. Występ rozpoczął się od przedstawienia sylwetki kobiety na podstawie opisu z  Księgi Pieśni nad Pieśniami – co przypomniało wszystkim, w jak piękny i wyniosły sposób można mówić o kobiecie. Kolejnym punktem programu był Kabaret BEZ NUDY złożony z kreatywnych pracowników, którzy w zabawny sposób przedstawili rodzaje sportów kobiecych, dzięki którym tak kruche istoty, są tak silne. Siatkówka, koszykówka, fitness, wspinaczka, żużel, wioślarstwo i tenis w wersji domowej zachwyciły wszystkich zgromadzonych na widowni: siostry józefitki, Mieszkańców i  obecnych w tym dniu wolontariuszy. Kiedy kabaret był nagradzany gromkimi brawami, na scenie zdążyły już ulokować się nasze seniorki. Wraz z terapeutką zajęciową, która jest także instruktorem zumby zaprezentowały ten właśnie rodzaj aktywności fizycznej w wersji siedzącej.  Kolejnym punktem programu był występ zespołu terapeutyczno – opiekuńczego zatytułowany Gimnastyka poranna z chodzikami!

Z takim personelem można chorować – powiedziała po występie jedna z mieszkanek Domu.
I gdy już wszystko dobiegało końca, kobiety zrobiły Panom wielką niespodziankę i złożyły gorące życzenia w wersji śpiewnej :

8 MARCA ŚWIĘTO WSZYŚCIUTKICH DZIEWCZYNEK

LECZ W NASZYM BABIŃCU ZNAJDZIE SIĘ RODZYNEK (…)

Kilka wesołych zwrotek na melodię Oj dana, o naszych Mieszkańcach płci męskiej, a także Panach pracujących w DPJ rozbrzmiewały, wywołując uśmiech i zaskoczenie na ich twarzach. Program artystyczny dobiegł końca, jednak zabawa nie. Na prośbę  widowni przeprowadzono zumbę jeszcze raz, a aktorzy popłynęli w tańcu. Słodki poczęstunek był dopełnieniem całego wydarzenia.