Cykl spotkań z Gościem Miesiąca w DPJ rozpoczął się 02.10.2014 roku, czyli w 100. rocznicę koronacji cudownego Obrazu Matki Bożej Tuchowskiej. Pierwszym Gościem był członek Komisji ds. Obchodów Jubileuszu – o. Stanisław Gruszka, redemptorysta. Od tej pory odbyło się już 60 spotkań z ciekawymi ludźmi.

W piątek, 22 lutego br. miało miejsce pierwsze w tym roku spotkanie, którego Gościem był również redemptorysta, misjonarz z Brazylii – o. Józef Grzywacz. Wśród prawie 60-osobowej widowni byli mieszkańcy i pracownicy DPJ, siostry józefitki z tuchowskiej wspólnoty, wolontariusze z Tuchowa i Pleśnej, przedstawiciele lokalnego środowiska oraz goście z Krosna, a nawet z Kanady!

Ojciec Grzywacz w bardzo ciekawy, nacechowany niezwykłym poczuciem humoru sposób podzielił się z uczestnikami spotkania wspomnieniami dotyczącymi powołania, pierwszego wyjazdu do Brazylii, pracy wśród Brazylijczyków i Indian. Po wspólnie odmówionej Koronce do Miłosierdzia Bożego nastąpił czas prezentacji multimedialnej a później czas pytań do prelegenta, dzięki czemu wszyscy poznali odpowiedź na pytanie dlaczego o. J. Grzywacz jest misjonarzem.
Z zapartym tchem wszyscy pod kierunkiem misjonarza czytali ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy zaprezentowaną tym razem na ogromnym banerze. Oprócz obrazków Matki Bożej Nieustającej Pomocy, każdy uczestnik otrzymał folder opracowany przez o. J. Grzywacza z okazji zbliżającej się w 2022 roku 100. rocznicy założenia Nieustannej Nowenny. Autor zapowiedział kolejną publikację dotyczącą tego tematu, która z Wydawnictwa Homo Dei w Krakowie trafi
w maju do rąk czytelników.

Spotkanie z misjonarzem zorganizowała Fundacja Dzieło Miłosierdzia Im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego.