Nie ma to jak dawka pozytywnej energii w pochmurny, zimowy dzień. Mieszkańcy DPJ mogli się o tym przekonać w piątkowe popołudnie 11.01.2019 roku, kiedy to w odwiedziny przybyła schola o wdzięcznej nazwie Mała Armia Pana, w skład której wchodzą wolontariusze ze szkolnego koła Caritas z Pleśnej. Pięknie wystrojeni uczniowie z kl I-V na czele z panią Katarzyną Zielińską oraz panem Piotrem, po góralsku i z przytupem wyśpiewali kolędy i pastorałki, tym samym wprowadzając w zdumienie i radość wszystkich słuchaczy.

Grupa kolędowa, przy dźwięku instrumentów: cajonu, skrzypiec, gitary oraz z głośnym i radosnym śpiewem, wędowała od pokoju do pokoju, sprawiając świąteczny nastrój w całym Domu. Wolontariusze wyśpiewali takie utwory jak „Z góry na polanie”, „Poćmy syćka podhalanie”, „Jezusa narodzonego”, „Gore gwiazda”, „Pastorałka od serca do ucha”, „O siano siano”, „Skocmyż do Betlejem”.

Młodzi artyści są laureatami wielu nagród, „…dlatego tym bardziej jest nam miło, że odwiedzili nasz Dom. Niezwykłe są takie popołudnia, wnoszą dużo radości i miłych chwil” – wspominali zadowoleni Mieszkańcy. DZIĘKUJEMY!