W styczniowe sobotnie popołudnie (05.01.2019 r.), gdy za oknem sypał śnieg i wiał wiatr, było ciepło, miło i serdecznie w świetlicy DPJ. Na tegoroczne „Kolędowanie …” z przyjemnością przybyli prawie wszyscy Mieszkańcy pełniący rolę gospodarzy, a także odważni przedstawiciele Ich rodzin. Zimowej aury nie przestraszyły się wolontariuszki: Sylwia z Pleśnej i Ewelina z Gorlic, a także goście m. in. Z Brzozowej, Zgłobic, Tarnowa i … misjonarz z Brazylii!

Świetlica w odświętnej szacie przyjęła rekordową liczbę 106 osób! Wspólne kolędowanie połączyło pokolenia, bo solo w języku hiszpańskim zaśpiewał 7-letni Julian i 84-letnia s. Amata! Mikrofon był dla wszystkich, śpiewały duety i przyjęty z wielkim aplauzem chór męski pod kierownictwem p. Wojciecha!

Na szczególną uwagę zasługują dwa wspaniałe występy artystyczne: pierwszy z inicjatywy Mieszkańców, przygotowany z Nimi przez terapeutkę Paulinę Kordela i drugi z inicjatywy opiekunki Agnieszki Maziarka, która powołała zespół aktorów czyli siostrą oddziałową, trzy opiekunki, terapeutkę, rehabilitantkę! Terapeutka wykorzystując fakt, iż Mieszkańcy w ostatnim czasie przybyli do DPJ m.in. ze Stanów Zjednoczonych i Austrii zaaranżowała wykonanie kolędy „Cicha noc, święta noc” w trzech językach! P. Marcin Walkowicz, który od roku jest wyjątkowym wolontariuszem w DPJ, zapewnił świetny akompaniament i wraz z „reniferami” Kasią i Piotrkiem oraz Zdzisławą Krzemińską – Prezesem Fundacji Dzieło Miłosierdzia im. Św. Ks. Z. Gorazdowskiego profesjonalną konferansjerkę. W rozśpiewanej świetlicy serwowano w międzyczasie ciastka, napoje gorące i zimne, ale wszyscy oczekiwali na … tytułowy barszczyk z kapuśniaczkami, bo tu – tak jak kolędowanie – ma on niepowtarzalny aromat i smak!

V Kolędowanie z … barszczykiem zorganizowała Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego.