Przepiękne dekoracje w całym Domu, zapachy z kuchni i przedświąteczna krzątanina przypomniały, że idą Święta. Przed południem opiekunki-stylistki zadbały o świąteczne stroje i eleganckie fryzury Mieszkańców DPJ, bo nadszedł oczekiwany … „taki dzień, tylko jeden raz do roku” czyli 24.XII.2018 r. – Wigilia Bożego Narodzenia.

Siostry Józefitki wraz z terapeutką „zrobiły” ze świetlicy prawdziwy wieczernik, do którego na wieczerzę wigilijną o 16.00 przybyli Mieszkańcy DPJ i rodziny niektórych z nich. Niezwykła atmosfera tego dnia udzieliła się wszystkich, wnosząc wraz z białym opłatkiem pokój i nadzieję serc. Na uwagę zasługuje pomoc gości w obsłudze stołów, jak i w pokojach, gdzie siostra sama niepełnosprawna karmiła osoby pozostające z powodu choroby w łóżkach. Wspaniałe kolejne dania z tutejszej kuchni (pierogi, barszcz, uszka, ryba itp.) ożywiły wspomnienia wigilijnych potraw z przeszłości. Po wspólnej kolacji dyrektor placówki rozpoczęła wspólne kolędowanie, w które włączyli się wszyscy.

O 21.00 chętni Mieszkańcy i goście oraz siostry Józefitki wzięli udział we Mszy św. tzw. pasterce, odprawianej w domowej kaplicy przez kapelana o. Piotra Kurciusa CSsR.