Adwentowy okres jest czasem tęsknoty, rekolekcyjnych przemyśleń a także radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Radość potęgują również ci, którzy w tym czasie odwiedzają Dom Pogodnej Jesieni. Pierwsze spotkanie miało miejsce 14.12.b.r., kiedy to wolontariusze z Pleśnej przybyli z życzeniami, ciekawym quizem o tematyce mikołajowo-świątecznej oraz miłą niespodzianką, ponieważ po drodze do Domu spotkali i zabrali ze sobą Św. Mikołaja, który rozdał Mieszkańcom upominki, których radość z odwiedzin Gościa była wielka. Przy tej okazji zostały też wręczone drobne słodkie upominki oraz dyplomy i podziękowania dla najwierniejszej grupy wolontariuszy.

18.12.b.r. DPJ po raz kolejny odwiedziła grupa  wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie, a dokładniej klasa V razem ze swoimi paniami nauczycielkami. Uczniowie złożyli życzenia oraz podarowali każdemu aniołki oraz kartki świąteczne. Spotkanie z Mieszkańcami zakończyło się wspólnym kolędowaniem, po czym skrzyszowska grupa wzięła udział w warsztatach decoupage poprowadzonych przez terapeutkę zajęciową. Dzieci zwiedziły również sale rehabilitacji, gdzie zapoznali się z metodami pracy z osobami starszymi i niepełnosprawnymi ruchowo.

19.12.b.r. przyjechała delegacja kl. III a Szkoły Podstawowej w Tuchowie na czele z panią wychowawczynią Jadwigą Moździeż. Dzieci złożyły świąteczne życzenia, wręczyły woreczki z siankiem na stół wigilijny oraz własnoręcznie wykonane kartki. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania.

Tego samego dnia niespodziewanie zapukały do drzwi DPJ dwie wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej w Jodłówce Tuchowskiej  z ogromna tacą świątecznych pierniczków, pięknie udekorowanych, pachnących i przepysznych.

20.12.b.r. był dniem z dużą dawką pozytywnej, bożonarodzeniowej energii, ponieważ odwiedziły nas dwie fantastyczne, zorganizowane grupy – wolontariusze z Pleśnej z panią Joanną Heród wraz z zastępem harcerzy z 23 Tarnowskiej Drużyny Harcerskiej na czele z panią Moniką Baszczowską. Harcerze wystąpili na naszej małej scenie z bardzo ciekawa i radosną wersją jasełek, które wszystkich zachwyciły. Podczas tego spotkania został przekazany s. dyrektor płomień z GROTY BETLEJEMSKIEJ, który umieszczony w kaplicy DPJ. Goście połamali się opłatkiem z Mieszkańcami – łzom radości i wzruszeniom nie było końca. Emocje jeszcze nie opadły, kiedy w drzwiach pojawili się uczniowie kl IV ze Szkoły Podstawowej w Tuchowie z panią Barbarą Witalis-Ślaga oraz panią Anetą Rzeszutko. Dzieci pięknie złożyły życzenia, a kolędy w ich wykonaniu niosły się echem po całym domu. Specjalnie dla Mieszkańców zaśpiewała laureatka gminnego konkursu kolęd obcojęzycznych, a na koniec do zacnych gości dołączyła wcześniejsza grupa i tak oto ok 40 osób wyśpiewało słowa kolędy „Przybieżeli do Betlejem”.

21.12.br. w odwiedziny, z życzeniami, kolędami i pięknym, pachnącym stroikiem przyszli nasi najbliżsi sąsiedzi – przedszkolaki z s. dyrektor na czele, swoimi paniami a także z panem Krzysztofem, który zagrał kilka kolęd na harmonii. Było wesoło, głośno i wzruszająco, bo zawsze ci najmłodsi wzbudzają najwięcej emocji wśród Mieszkańców Domu.

Cieszymy się, iż do Domu Pogodnej Jesieni przybywają tak licznie ludzie dobrej woli, którzy pamiętają, którzy są i dobrze nam życzą. My również życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia wszystkim i otaczamy modlitwą tych, którzy nas odwiedzali i którzy wspierają nas.