Święty Mikołaju serdecznie witamy, na Twoje prezenty cały rok czekamy.
Z radością patrzymy na Twą siwą brodę, i na Twoje oczka ciągle takie młode(…)

Taką oto przyśpiewką, która miała jeszcze kilka zwrotek, ułożoną przez naszą opiekunkę poetkę – panią Zdzisławę, przywitaliśmy Św. Mikołaja, który zawitał do nas w grudniowe przedpołudnie – 6.12.2018 roku.

Pomimo wieku, Mieszkańcy z wypiekamy na twarzy czekali na wizytę tak znakomitego gościa, który zjawił się w asyście dwóch aniołków, z wielkim workiem prezentów. Atmosfera była bardzo radosna, Mikołaj pytał każdego czy był grzeczny w mijającym roku, czy aktywizował się – uczestniczył w rehabilitacji czy brał udział w terapii zajęciowej; Mieszkańcy z uśmiechem na twarzy odpowiadali a w zamian otrzymywali prezent.

W trakcie rozdawania prezentów z wizytą przybyły dzieci z sąsiadującego z Domem Pogodnej Jesieni Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa z s. dyrektor Ewą Benedettą Wiśniewską, które zaprezentowały śnieżny, radosny taniec dla niebiańskiego Gościa i Mieszkańców. Św. Mikołaj nie zapomniał także o najbardziej chorych Mieszkańcach, których osobiście odwiedził w pokojach.