Tak właśnie było w Domu Pogodnej Jesieni w tegoroczne Andrzejki 30.11.2018 r. Na samym początku na ręce naszego solenizanta – pana Andrzeja zostały przekazane szczere życzenia zdrowia i błogosławieństwa Bożego od wszystkich uczestników. Po odśpiewaniu sto lat zaczęła się zabawa andrzejkowa, w tym roku w dość nietypowy sposób … od pokazu mody z lat młodości naszych Mieszkańców. Pomysłodawczynią tego wydarzenia była terapeutka zajęciowa, która wraz z licznym personelem przeniosła wszystkich obecnych w świat lat 60/70/80. Po czerwonym dywanie, w rytm wybranych z tego okresu piosenek, przechadzały się modelki prezentujące różne style mody, od zwariowanej hipiski, rockmenki, po dystyngowaną panią z eleganckim kapelusikiem, czy piękną pin –up. W trakcie pokazu królowały kolorowe materiały, dużo dżinsu, dodatków, ale przede wszystkim najważniejsze – uśmiech i zadowolenie Mieszkańców. W trakcie przerwy prowadzący, również wystylizowany zgodnie z tematem, pytał zebranych o ich wspomnienia modowe z tamtego okresu….atmosfera była fantastyczna.

Oczywiście nie zapomnieliśmy też o muzyce,” pociągiem” przejechaliśmy przez korytarze DPJ, pomogli nam w tym Wolontariusze z Pleśnej, którzy zachęcali wszystkich do zabawy. Karaoke było kolejnym punktem w scenariuszu andrzejkowej zabawy. Piosenki ze wszystkich epok roznosiły się echem po całym domu. Śpiewali Mieszkańcy, wolontariusze na czele ze swoim opiekunem ks. Janem oraz personel.

W trakcie zabawy andrzejkowej Mieszkańcy otrzymali tez słodki poczęstunek, a były to pyszne pączki przygotowane przez kucharki Domu. Zmęczeni, ale zadowoleni Mieszkańcy po skończonej zabawie włączali się między sobą w rozmowy, przypominali stare dzieje. Na świętego Andrzeja jednak wracają wspomnienia.