Mieszkańcy DPJ korzystają z wielu dostępnych mediów i z dużym zainteresowaniem śledzą ważne wydarzenia lokalne, ogólnopolskie i światowe. Tematem rozmów w listopadowe dni były wspomnienia o tych, co już odeszli, a także o Setnej Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W piątek (09.11.br.) kilkuosobowa grupa Mieszkańców pod opieką pracownika socjalnego i terapeutki udała się samochodem na tuchowski Rynek, by włączyć się w śpiewanie hymnu narodowego. W ogólnopolskiej akcji Rekord dla Niepodległej o godz. 11.11 udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z gminy Tuchów, LO i mieszkańcy miasta. W piątek popołudniu (09.11.br.) do DPJ przybyła kilkunastoosobowa grupa wolontariuszy z Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem w Pleśnej pod opieką p. Joanny Heród. Odświętnie ubrana młodzież wspaniale zaprezentowała muzyczny program z pieśniami patriotycznymi. W świetlicy głośno zabrzmiał Hymn Polski, a po nim My I Brygada, Wojenko, wojenko, Przybyli ułani i wiele innych.

Widownia wypełniona seniorami z dumą, wzruszeniem i z … zapartym tchem słuchała młodych utalentowanych artystów. W niedzielę (11.11br.) po uroczystej Mszy św. w patriotycznie udekorowanej kaplicy domowej nawet celebrans zauważył kotyliony i biało-czerwone wstążeczki na ubraniach sióstr, personelu i Mieszkańców, którzy w tym dniu w większości mieli … białe lub czerwono-białe stroje. Punktualnie o godz. 12.00 p. Marcin Walkowicz wolontariusz organista – wydał w świetlicy komendę Do Hymnu! i prawie 60-osobowa grupa Polaków włączyła się w ogólnopolski śpiew Hymnu Od morza do Tatr. Po obiedzie część Mieszkańców skorzystała z zaproszenia, by w świetlicy z niecodzienną dekoracją wykonaną przez siostry i pracowników DPJ delektując się ciastem i herbatką z sokiem malinowym oglądać bezpośrednią transmisję telewizyjną z Biało-Czerwonego Marszu Niepodległości w Warszawie.

W sobotę (17.11.br.) przed ponad 40-osobową widownią zgromadzoną w świetlicy DPJ wystąpiła grupa dzieci i młodzieży z Centrum Dydaktyczno – Oświatowego w Kielanowicach pod opieką p. Anny Totoś i p. Katarzyny Skrzyniarz. Patriotyczny program wprowadził atmosferę zadumy, przerwaną wspólnym śpiewem znanych dobrze pieśni.