W niedzielne, październikowe popołudnie (28.10.br) świetlica Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie otworzyła swe gościnne podwoje dla wszystkich zainteresowanych spotkaniem z Gościem Miesiąca, którym była Maria Zych – rodowita tuchowianka, wolontariuszka misyjna w Peru. Wraz ze swoją współwolontariuszką Joanną Kownacką przez rok przebywała w mieście Piura – w północno-zachodnim Peru, o czym obie w ciekawy sposób opowiadały uczestnikom spotkania.

Prezentacja multimedialna bogata w zdjęcia, przeplatana filmikami i doskonałe komentarzami wolontariuszek sprawiły, że ponad 50-osobowe grono słuchaczy z dużym zainteresowaniem spędziło prawie 2 godziny … na misjach w Peru. Miłym akcentem na zakończenie Tygodnia Modlitw za Misje było zdjęcie małego Peruwiańczyka trzymającego kartkę z napisem
w języku polskim Módl się za misje.

Tym razem w spotkaniu zorganizowanym przez Fundację Dzieło Miłosierdzia Im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego wzięli udział Mieszkańcy DPJ i Ich rodziny, siostry józefitki, pracownicy z rodzinami oraz goście m.in. z Tarnowa, Zgłobic, Zabłędzy, Lubczy, Jasła i Tuchowa.