26.10.b.r. w godzinach przedpołudniowych miało miejsce kolejne już międzypokoleniowe spotkanie seniorów z przedszkolakami. To, że obie placówki mieszczą się pod jednym dachem daje wiele możliwości. Dzięki takim spotkaniom wzmacnia się więź międzypokoleniowa, dzieci uczą się tolerancji dla osób starszych, a tym samym sprawiają seniorom niesamowitą radość.

Od samego rana w Domu Pogodnej Jesieni trwały przygotowania … dekoracja sali, stylizacja Mieszkańców, próby przed programem artystycznym dla dzieci, przygotowanym pod okiem terapeutki zajęciowej wraz z seniorami oraz personelem. Wszyscy się nie mogli doczekać kiedy przyjdą goście. Białe Aniołki, i te małe, i te trochę większe wraz dyrektor przedszkola s. Ewą Benedettą Wiśniowską i całym personelem zjawiły się tuż po godz. 9.00.

Po przywitaniu się z seniorami dzieci obejrzały inscenizację wiersza „Kolorowe Anioły”, uczyły się piosenki „Anioł Stróż” a na koniec zostały obdarowane słodkościami. Dzieci również przyszły z prezentami … każdy Mieszkaniec otrzymał pięknego Anioła, samodzielnie wykolorowanego przez przedszkolaka.

Po krótkim programie artystycznym zaczęło się szaleństwo!!! Aniołki i Anioły tańczyli w rytm muzyki na żywo, o co zadbał p. Krzysztof – pan prowadzący w przedszkolu zajęcia z rytmiki. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, byli radośni i uśmiechnięci, chętnie pozowali do zdjęć. Niektórzy Mieszkańcy mieli łzy w oczach i później mówili, że niesamowite są spotkania z dziećmi, bo przywołują wiele dobrych wspomnień. Do pociągu, który jechał korytarzami DPJ włączał się kto mógł … i aniołki i pan Andrzej na wózku i pani Ania o lasce … integracja w pełni tego słowa znaczeniu. Do dziś brzmi w uszach wszystkich melodia: „Taki mały, taki duży może świętym być”.

Tego rodzaju spotkania to niepowtarzalne chwile, które dostarczają radosnych i niezapomnianych przeżyć.