„Dokładnie 10 lat i 10 miesięcy byłam tutaj razem z Wami” – mówiła Pani Józefa – jedna z opiekunek Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie, która 25.10 b.r. świętowała wraz z Mieszkańcami, siostrami józefitkami oraz personelem przejście na emeryturę. Pani Józefa – pomocna, uśmiechnięta, zawsze w pełnej gotowości, kiedy tylko któryś z Mieszkańców zawołał prosząc o pomoc, dusza towarzystwa, która swojej pracy oddawała całe serce – tak pokrótce można ją opisać.

Na początku swoją wdzięczność i życzenia przekazali Mieszkańcy, którzy do pięknych słów dołączyli własnoręcznie wykonaną na terapii zajęciowej kartkę, dyplom dla świeżo upieczonej emerytki oraz kwiaty. Słowa podziękowań za ciężką pracę i dobroć, którą pani Józefa otaczała wszystkich, popłynęły z ust dyrektor DPJ s. Ewy Pacyfiki Pławeckiej oraz wszystkich przybyłych na tę okazję sióstr józefitek. Personel, który był obecny w pracy, jak i ten, który specjalnie zjawił się na tę okazję również złożył gorące życzenia, a także zaśpiewał personalizowaną piosenkę o niej samej, o jej pracy, o przyszłości, tak na wesoło, aby za dużo łez w oku się nie kręciło.

Na zakończenie przy kawie i pysznym cieście wszyscy wsłuchiwali się we wspomnienia pani Józi z pierwszych dni pracy i wielu innych. Było smacznie i głośno, bo każdy coś sobie przypomniał i chciał dopowiedzieć. Ale przede wszystkim było wesoło bo wspomnienia p. Józi były radosne i ciekawe.