Z takich Wolontariuszy jakich mamy, możemy być naprawdę dumni!! Nie tylko pomogą, porozmawiają, zagrają w różnorakie gry, ale także zaśpiewają , potańczą i pomodlą się razem z Mieszkańcami. Kiedy 19.10. b.r. grupa Wolontariuszy z Pleśnej ( ze swoją opiekunką – panią Joanną Heród) przybyła do DPJ, na propozycję udziału w karaoke zareagowali z lekką niepewnością, ale już po pierwszych dźwiękach wszyscy zaczęli się dobrze bawić.

Naszą zabawę rozpoczęliśmy od melodii znanym naszym Mieszkańcom: „Chłopcy radarowy”, „ Głęboka”, „Studzienka”, „Czarownica”, „Hej Sokoły”, które wywołały uśmiech i radość. Wszyscy rwali się do mikrofonu, aby zaśpiewać choć parę linijek tekstu. Później Wolontariusze przejęli inicjatywę i na naszej świetlicy rozbrzmiewały najnowsze hity. Atmosfera była wspaniała i zarówno nasi Podopieczni , jak i Młodzież zaplanowali następne spotkanie z karaoke.

Wolontariat z Pleśniej ku naszemu zadowoleniu jest bardzo liczny, w piątek 26.10.b.r. przybyła w odwiedziny kolejna grupa na czele z panią Katarzyną Zielińską. Młodzież zaprosiła wszystkich Mieszkańców do kaplicy aby poprowadzić modlitwę różańcową. Pani Katarzyna wraz z jedną z Wolontariuszek grały na gitarach, był śpiew i gorąca modlitwa, Mieszkańcy byli bardzo wzruszeni. Na koniec jedna z Pań mieszkających w DPJ powiedziała – „ Jak dobrze, że Ich mamy … do tańca i do różańca”.