Tegoroczny październik, ciepły i słoneczny umożliwia Mieszkańcom DPJ spacery i wypoczynek pod ulubionym drzewkiem – teraz wielobarwnym liściastym naturalnym parasolem. Nic zatem dziwnego, że na tradycyjne już plenerowe nabożeństwo różańcowe na dróżkach przy tuchowskim Sanktuarium zgłosiło się wiele osób. Kilka z nich s. Izajasza podwiozła samochodem przystosowanym do przewozu niepełnosprawnych, inni szli pieszo, pozostali na wózkach kierowanych przez pracowników DPJ, członków rodzin Mieszkańców, siostry św. Józefa, młodzież ze SP w Tuchowie, braci kleryków z WSD w Tuchowie oraz przedstawicieli Towarzystwa Miłośników Tuchowa. Dzięki nim, 12 października br. w grupie ok 80 uczestników, było aż 20 Mieszkańców DPJ na wózkach (!!!) i 5 samodzielnych „tak pod rękę”.

Różaniec prowadziła dyrektor DPJ s. Ewa Pacyfika Pławecka, zachęcając do modlitwy i zachwytu pięknem jesiennej panoramy. Pokonując nierówności terenu i trudności kierowania wózkami dotarliśmy na asfaltową ulice abpa L. Wałęgi. Tu czekała na wszystkich wspaniała niespodzianka. Otóż, wstąpiliśmy do uroczego, niezwykle ciekawego i atrakcyjnego ogrodu p. Idy-Teresy Skrobiś. Projektantka, wykonawca i właścicielka w jednej osobie serdecznie podjęła poczęstunkiem nietypowych gości, którzy podziwiali zamki z kamienia, rzeźbione w drzewie postacie, biedronki z kamyczków, parę z….beczek, oczko wodne i doświadczali tzw. „oczopląsu”.

Gdy jeszcze nie ochłonęli i wjechali na ogród DPJ zastali kolejną niespodziankę – kilkunastoosobową nową grupę wolontariuszy – uczniów Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem z Pleśnej z nowym opiekunem ks. Janem i …przygotowane przez kuchnię DPJ pyszne krokiety z kapustą i gorącą herbatę z cytryną. Przez towarzyską integrację nawiązywały się relacje , a spontaniczny śpiew na znaną melodię był podziękowaniem dla każdego, bo wszyscy przyczynili się do miłej i sympatycznej atmosfery całego spotkania. Fotoreporter – s. Adela wiele zatrzymała w kadrze , a nawet nagrała filmiki, a my do dziś śpiewamy :

„ Jesień jest fajna….

Pielgrzymka nasza jest fajna ….

Nasi Mieszkańcy ……itd.

Organizatorem zadania „ Dróżki Różańcowe” była Fundacja Dzieło Miłosierdzia Im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego.