W ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego przez Gminę Tuchów zorganizowano dla seniorów DPJ spotkanie ze specjalistą, którym była psycholog p. Agnieszka Szymańska. Prelegentka jest rodowitą tuchowianką, absolwentką KUL-u, społecznikiem i pracuje zawodowo m. in. od 12 lat w DPJ.Temat spotkania brzmiał „Profilaktyka zaburzeń nastroju u osób starszych”.

Prezentacja multimedialna, ciekawy i profesjonalny pokaz zainteresowały 40–osobową grupę Mieszkańców DPJ, pracowników i wolontariuszy. „Ci, którzy praktykują codzienny rytuał picia kawy, i ci, którzy potrafią spędzać czas na Adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwie dziękczynnej częściej niż inni osiągają wewnętrzną harmonię i spokój, a także cieszą się dobrym samopoczuciem” – powiedziała p. Agnieszka. Powyższe wnioski potwierdzone są wieloletnimi badaniami amerykańskich psychologów. Na zakończenie prelegentka przeprowadziła z uczestnikami kilka ćwiczeń intelektualnych i odpowiedziała na pytania.

Spotkanie odbyło się 11 października br. w świetlicy DPJ. Organizatorem była Fundacja Dzieło Miłosierdzia Im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego.