W piątkowe popołudnie 28 września br. Wolontariusze z Pleśniej i Tuchowa pierwszy raz po wakacyjnej przerwie zawitali do Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie. Jako pierwsze przybyły dwie Wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej w Tuchowie, które swoim szerokim uśmiechem i entuzjazmem zarażały Mieszkańców podczas rozmów na świetlicy. Po godz. 15 do Domu Pogodnej Jesieni przyjechała młodzież z Pleśnej w liczbie 16 osób. Prezes Fundacji Dzieło Miłosierdzia Im. Św. Ks. Z. Gorazdowskiego – Zdzisława Krzemińska przywitała Wolontariuszy wraz z Ich opiekunem p. Joanną Heród wyrażając radość z powakacyjnego spotkania oraz życząc wszystkim owocnej współpracy na kolejny rok.

Opiekunka p. Renata Dudek i terapeutka zajęciowa p. Paulina Kordela – wyznaczone do opieki nad Wolontariuszami w trakcie Ich pobytu w DPJ, przedstawiły krótko plan działania na najbliższe miesiące, po czym wraz z Młodzieżą wyruszyły do Mieszkańców. Ponieważ Część Wolontariuszy goszczących po raz pierwszy w DPJ wraz z p. Renatą udała się do pokoi Mieszkańców, by zapoznać się z Nimi, a pozostali włączyli się w gry i zabawy przystolikowe na świetlicy.

Chociaż początkowo bardzo nieśmiało toczyły się rozmowy, po kilkunastu minutach wszyscy zgromadzeni śmiali się, żartowali, układali puzzle, śpiewali, malowali, integrując się między sobą. Spotkanie zakończyło się za szybko…… już czekamy na kolejną wizytę tych wspaniałych Młodych Ludzi, tym bardziej, że w tym roku na liście Wolontariuszy z Pleśnej widnieje aż 50 nazwisk a zajmować się nimi będzie trzech opiekunów. Czeka nas fantastyczny rok, pełen pomysłów i ciekawych akcji. I właśnie za ten rok, Mieszkańcy wraz z s. Stylitą, tuż przed pojawieniem się Młodzieży, odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego, polecając w niej wszystkich tych, którzy w taki cudowny sposób nam pomagają.