Prognozy pogody przyspieszyły realizację planowanego przez Fundację Dzieło Miłosierdzia Im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego – grilla wyjazdowego. Jesienne, słoneczne popołudnie (19.09. br.) było świetną okazją do integracyjnego spotkania towarzyskiego w Ośrodku „Dolina Białej” Sajdak przy ul. Długiej w Tuchowie. Rekordowa, bo prawie 30-osobowa grupa Mieszkańców DPJ została podzielona na dwie grupy. Pierwszą stanowili Ci, którzy skorzystali z transportu samochodem przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych; drugą osoby na wózkach inwalidzkich, kierowanych przez 16-stu wolontariuszy. Wśród nich były siostry józefitki, byli i obecni pracownicy DPJ, wolontariat młodzieżowy i … starszy – w tym rodziny Mieszkańców oraz zaprzyjaźnieni z DPJ przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Tuchowa! Mieszkańcy w kapeluszach słomkowych i wolontariusze w kamizelkach z logo Fundacji prezentowali się wspaniale budząc zainteresowanie napotkanych ludzi.

Terapeutka przygotowała program „dla ducha” czyli kalambury i piosenki, w tym patriotyczne; siostry atrakcję jaką była jazda na … taczkach i fotobudka. Natomiast Gospodarze przygotowali dla 53 Gości lody, pyszną kiełbasę i … karkówkę z grilla, a do tego napoje chłodzące i gorące. Spełnione zostało także kulinarne marzenie dyrektora s. Ewy Pacyfiki Pławeckiej, dzięki któremu każdy dostał po pieczonym ziemniaku, by się przekonać, że … nie ma to jak u Sajdaków!!!

Tak więc, Mieszkańcy nie tylko śpiewają w swojej piosence Domu Pogodnej Jesieni Jak pogodna jesień to tu, zobacz wokół, nie potrzeba słów, ale naprawdę ją przeżywają!!!