W niedzielę, 19 sierpnia br. odbyły się Gminne Dożynki w Tuchowie nazywane również Świętem Chleba. Po mszy św. w kaplicy DPJ, opiekunka Renata zaproponowała, by skorzystać z okazji i słonecznej pogody i wybrać się na powitanie korowodu dożynkowego udającego się do Sanktuarium MB w Tuchowie. Zarówno Mieszkańcy, jak i personel z wolontariuszami przyjęli propozycję z wielkim entuzjazmem.

Po obiedzie 11-osobowa grupa Mieszkańców (8 na wózkach inwalidzkich i 3 pieszo) wraz z opiekunkami udała się ulicami bpa L. Wałęgi i Tarnowską, by (w „sprawdzonym” już kilkakrotnie miejscu) zatrzymać się przy ul. Wysokiej. Wkrótce pojawiła się banderia konna p. Wacława Sajdaka, następnie wozy z delegacjami w ludowych strojach z wieńcami dożynkowymi m. in. z Kielanowic, Zabłędzy, Karwodrzy, a wszyscy … znajomi i zaprzyjaźnieni w różny sposób z seniorami z DPJ. Jak zawsze, sympatycznie powitał naszą grupę burmistrz Tuchowa wraz z małżonką. Konie, stroje, wieńce i muzyka w wykonaniu kilku kapel na wozach stanowiły ogromną atrakcję dla pań i panów z DPJ.

Uwieńczeniem „niedzielnej wyprawy” był czas na lody z firmy państwa Sajdaków. W upalne, tegoroczne lato niedziela kojarzy się Mieszkańcom z … lodami i jest to uzasadnione. Czym? No, cóż to Oni znają odpowiedź … mniam … mniam …