„Najpiękniejsze jest to, co przed nami,
Co przyjdzie nam dopiero przeżyć ,
Co się zjawi z nowymi wiosnami
By nam życie cudownie odświeżyć.”
/Jan Kaczmarek/

31.07.2018 r świętowaliśmy w DPJ przejście na emeryturę drugiej już w tym roku wieloletniej pracownicy – pani Kazimiery, która wykonywała wymagającą i ciężką pracę na rzecz całego domu i jego Mieszkańców. Na jej twarzy zawsze gościł uśmiech a serce i usta były rozśpiewane, dlatego dzień jej przejścia na emeryturę nie był smutny, wszystko odbyło się w radosnej jak ona sama atmosferze.

Na początku swoją wdzięczność i życzenia przekazali Mieszkańcy, którzy do pięknych słów dołączyli własnoręcznie wykonaną na terapii zajęciowej kartkę, dyplom dla świeżo upieczonej emerytki oraz kwiaty. Piękne słowa w ramach podziękowań wyśpiewały siostry józefitki oraz personel, który był obecny w pracy, jak i ten, który specjalnie przybył na tę okazję. Ponad 20 zwrotek piosenki o pani Kazi rozweseliło i zarazem wzruszyło wszystkich … nie obyło się bez łez…

Na zakończenie, przy kawie ,pysznym cieście i słynnych rurkach pani Kazi wszyscy wsłuchiwali się we wspomnienia z pierwszego dnia pracy i wiele innych, jak sama podkreśliła – przyjemnych, których uzbierała się cała masa przez te 14 lat.