Dzien Chorego 01Tradycyjnie już, Mieszkańcy Domu Pogodnej Jesieni uczestniczyli w pielgrzymce osób chorych i niepełnosprawnych, służby zdrowia oraz pracowników Caritas i DPS, która rokrocznie w lipcu ma swoje miejsce w Sanktuarium Matki Bożej podczas Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. Bliskie sąsiedztwo Sanktuarium i DPJ sprawia, że Mieszkańcy obserwowali i słyszeli inaugurację odpustu i pierwszy jego dzień m. in. dzięki syrenom wozów strażackich i śpiewom pielgrzymów.

Tak więc wbrew kaprysom pogody, która przyniosła niskie temperatury i wiatr, ponad 20-osobowa grupa Mieszkańców udała się na odpustową sumę w poniedziałek 2 lipca br. Część została przywieziona samochodem przystosowanym do transportu osób niepełnosprawnych, inni pielgrzymowali pieszo lub na swoich wózkach z siostrami, opiekunkami, rehabilitantem i wolontariuszami. Dużą pomocą była obecność w Tuchowie s. Dolores i s. Leony.

Ze względu na wietrzną, choć słoneczną pogodę wszyscy podczas Mszy św. zajęli miejsca wewnątrz kościoła przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Tuchowskiej. Wpatrzeni w Jej Oblicze, rozmodleni pielgrzymi z uwaga wysłuchali ważnych treści i cierpieniu i śmierci zawartych w kazaniu o. Kazimierza Piotrowskiego – redemptorysty. Po przyjęciu Komunii św. przewieziono i przyprowadzono pielgrzymów na dziedziniec, by zobaczyli uroczystą procesję z Jezusem Eucharystycznym i feretronami wokół kościoła.

Wszyscy włączyli się w głośne Magnificat za zakończenie nabożeństwa, po którym można było uzyskać odpust zupełny w indywidualnej intencji. W drodze powrotnej atrakcją były kramy odpustowe. W Domu, na wrażenia czekali pozostali Mieszkańcy i dyżurujący personel, toteż atmosfera wspólnego obiadu była iście odpustowa.