PrezentacjaB 02„Wpływ prostych, regularnych ćwiczeń na sprawność fizyczną, ułatwiającą wykonywanie codziennych czynności” – to temat drugiego z trzech planowanych spotkań edukacyjnych zorganizowanego dnia 23.05.2018 r. przez Fundację Dzieło Miłosierdzia Im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego w ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego przez Gminę Tuchów.

Prelekcję z prezentacją multimedialną oraz pokazem ćwiczeń na w/w temat zaprezentowali fizjoterapeuci DPJ – Agnieszka Babicz i Bartosz Świątek. Prelegenci skupili się przede wszystkim na przekazaniu słuchaczom informacji o tym, jak ważny wpływ na codzienne funkcjonowanie człowieka mają ćwiczenia fizyczne i w jaki sposób mogą one ułatwiać wykonywanie codziennych czynności.

Specjalistyczna wiedza oraz liczne ciekawostki medyczne sprawiły, że obecni z zainteresowaniem słuchali prelegentów. W trakcie prezentacji fizjoterapeuci pokazali jak należy wykonywać zwykłe czynności, tak, by nie zaszkodzić własnemu zdrowiu, zaprezentowali prawidłowe wstawanie z łóżka czy też schylanie się. Ciekawym pomysłem prelegentów była prezentacja ćwiczeń m.in.: oddechowych, kardiologicznych oraz ćwiczeń z nowo zakupionymi przyborami – taśmami, laskami gimnastycznymi, hula hop. Mieszkańcy z zaciekawieniem przyglądali się nowym ćwiczeniom i sami wraz z dyrektor s. Ewą Pacyfiką Pławecką na czele brali w nich aktywny udział. Spotkanie zakończyło się przypomnieniem wszystkim, że ruch to zdrowie i ponownym zaproszeniem do brania udziału w codziennej rehabilitacji.