Majowka 11Na czwartek 17. 05. przewidziana została Majówka połączona z grillowaniem na świeżym powietrzu, niestety pogoda nie dopisała, ale zupełnie nie przeszkodziło to w tym, aby zaplanowana impreza miała miejsce. O godz. 14.30 przyjechała do Domu Pogodnej Jesieni liczna grupa wolontariuszy z Pleśnej na czele z panią Joanną Heród i panią Katarzyną Zielińską. Przywieźli ze sobą dużo pozytywnej energii, uśmiechu i radości, dzięki której pomimo deszczowych chmur za oknem, na świetlicy DPJ świeciło słońce.

Najpierw została odśpiewana Majówka oraz kilka pieśni Maryjnych przy akompaniamencie gitary oraz skrzypiec. Świetlica rozbrzmiewała pięknym śpiewem, po którym wszyscy zgromadzeni odmówili koronkę do Miłosierdzia Bożego. Potem  dużo radości Mieszkańcom sprawiło śpiewanie piosenek biesiadnych oraz projekcja filmu, przedstawiającego prace i zaangażowanie wolontariuszy z Pleśnej na rzecz DPJ, na przełomie kilku ostatnich lat. Mieszkańcy z wypiekami na twarzy oglądali siebie na „dużym ekranie”.

Na zakończenie w podziękowaniu za czas, serce i dobre chęci Mieszkańcy wręczyli wszystkim wolontariuszom piękne serca na patykach, wykonane na  terapii zajęciowej przez Mieszkanki DPJ. Serca symbolizowały wdzięczność za to, że Ci młodzi ludzie są i chcą pomagać. Wywiązując się z danej obietnicy, przed wyjazdem do domu wszyscy zostali poczęstowani pyszną kiełbaską i choć nie była ona z grilla, to w takiej atmosferze smakowała wyśmienicie.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Fundację Dzieło Miłosierdzia Im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego w ramach zadania publicznego Między dawnymi, a przyszłymi laty.