MamTalent 1513.04.2018 r zapisał się w pamięci Mieszkańców DPJ jako dzień młodych talentów. Wszystko to za sprawą utalentowanych wolontariuszy z Pleśnej, którzy zachwycili wszystkich swoimi pasjami. Było grająco, śpiewająco, poetycko oraz smacznie. Przepiękne głosy uczestniczek wywoływały uśmiech na twarzach Mieszkańców, którzy zachwycili się utalentowaną młodzieżą, a wyśpiewane utwory poruszyły wszystkich zgromadzonych.

Niesamowitą niespodziankę uczynił uczestnik, który za kilka lat może zostać słynnym Master Chefem. Podczas swojego wystąpienia poczęstował publiczność własnoręcznie przyrządzonymi przepysznymi smakołykami. Na uwagę zasługuję uczestniczka, która zarecytowała poezję własnego autorstwa, m.in. wymowny wiersz traktujący o służbie wolontariatu pt. „Wolontariusz”. Utwory zagrane na keyboardzie i skrzypcach zakończyły występy i potwierdziły, że do DPJ zawitała grupa naprawdę uzdolnionych artystów.

Wszyscy uczestnicy, bez wyjątków, zostali nagrodzeni ogromnymi brawami. Na końcu w podziękowaniu za występy mogli skosztować wypieków grupy Mieszkańców, która na zajęciach kulinarnych wraz z terapeutką zajęciową i wolontariuszka przygotowała pachnące muffinki. „Popołudnie z talentami” zakończyło się rozdaniem dyplomów dla utalentowanych uczestników i podziękowaniami dla opiekuna wolontariatu pani Joanny Heród. Czekamy na jeszcze!