Biskup 14Z racji odbywającej się w parafii sanktuaryjnej wizytacji kanonicznej, Ks. Bp Leszek Leszkiewicz wraz z kapelanem DPJ o. Piotrem Kurciusem w sobotę o godz. 14.30 odwiedzili Siostry i Mieszkańców Dom Pogodnej Jesieni. W kaplicy s. dyrektor Ewa Pacyfika Pławecka przywitała Bpa Leszka prosząc o skierowanie słowa, wspólną modlitwę oraz o pasterskie błogosławieństwo.

Ks. Biskup witając się z Mieszkańcami podziękował za cierpienie ofiarowane w intencji Kościoła i diecezji, które przeżywane wraz z Chrystusem ma wymiar zbawczy. Mówił, iż Bóg błogosławi każdej osobie, i każdą osobę, i dla każdego człowieka ma plan pełen miłości. Bp Leszek skierował także słowa do sióstr i wszystkich opiekujących się chorymi, dziękując za tę posługę i każdy gest miłosierdzia czyniony bliźniemu.

Po wygłoszonym słowie Bp Leszek poprowadził Koronkę do Bożego Miłosierdzia przyzywając go dla świata i całego Domu oraz udzielił obecnym pasterskiego błogosławieństwa. Na pożegnanie rozdał okolicznościowe obrazki i poprosił o modlitwę również w swojej intencji, na co otrzymał natychmiastową odpowiedź w modlitwie różańcowej prowadzonej prze s. Stylitę Maciąg.

Ks. Biskup udał się także do leżących Mieszkańców i pobłogosławił ich, a przeszedł przez różne pomieszczenia DPJ, w których Mieszkańcy spędzają większość czasu.