Triduum 39W Wielkim Tygodniu już tradycyjnie przeżywano również w kaplicy domowej Triduum Paschalne.  W pierwszym dniu czyli w Wielki Czwartek, przy niezwykle wymownej dekoracji ołtarza (wyk. s. Hanna Draus) licznie zgromadzeni Mieszkańcy, siostry, dyżurujący pracownicy i sąsiedzi DPJ uczestniczyli we Mszy św. dziękując za sakrament Eucharystii i kapłaństwa. Na zakończenie liturgii s. Izajasza Szczepanik w imieniu wspólnoty Mieszkańców złożyła życzenia celebransowi – którym był o. Stanisław Pancerz redemptorysta – dziękując za Jego „tak” wypowiedziane przed laty i wierność powołaniu do dziś.

W Wielki Piątek Mieszkańcy wzięli udział przed południem w drodze krzyżowej, a o godz. 15.15 rozpoczęli nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.30 włączyli się w liturgię wielkopiątkową, której przewodniczył o. Karol Barnaś.

W Wielką Sobotę, wszyscy zgromadzili się w jadalni Mieszkańców, by uczestniczyć w poświęceniu pokarmów przez kapelana DPJ o. Piotra Kurciusa. Jak co roku, były pięknie przygotowane stoły z pokarmami i świątecznymi elementami, o czy opowiadała np. p. Eufemia: „paniusiu, stoły były przepiękne, kolorowe i bogato nakryte; były wędliny, chleb, jajka pokrojone i całe, chrzan, barany pieczone, babki i inne ciasta; jeszczem takiego pięknego czegoś nie widziała.”

W Niedzielę Wielkanocną w atmosferze radości serc wszyscy uczestniczyli we Mszy św. którą celebrował o. Sławomir Pawłowicz, a muzyczną oprawę zapewnił p. Marcin Walkowicz, co pomagało uczestnikom w przeżywaniu uczty duchowej. Równie świątecznym dniem i podobnie przeżywanym był Wielkanocny Poniedziałek. Tego dnia Personel dyżurujący podtrzymał tradycję i … wszyscy zostali oblani wodą.